Eleganckie tiulowe sukienki dla dzieci

 

Każdy rodzic pragnie, aby w dniu Pierwszej Komunii Świętej jego małej córeczki wszyscy goście zachwycali się jej wyglądem. Niewątpliwie może w tym pomóc piękna, a zarazem wyjątkowa, sukieneczka komunijna. Tak naprawdę dziewczynka będzie cudownie wyglądała zarówno w eleganckiej albie, jak i delikatnej sukience koronkowej czy sukience z muślinu. Jednak gdy chcemy, by nasz kochany skarbek wyglądał jak prawdziwa księżniczka, kupmy fantazyjną sukienkę komunijną z tiulu.

Tiul to niezwykle wdzięczny, lekki, ażurowy materiał z bawełny lub jedwabiu. Uszyte z niego kreacje charakteryzują się zwiewnością, elegancją i delikatnością. Każda dziewczynka ubrana w bajkową sukienkę z tiulu  ma ruchy pełne gracji i powabu. Do szycia sukienek komunijnych używa się śnieżnobiałego tak zwanego tiulu welonowego – tego samego, z którego szyte są suknie ślubne. Co więcej, dzięki temu, że tiul łatwo i ładnie się układa, znajdziemy go w większości sukienek komunijnych, nawet tych satynowych czy z muślinu, bo często szyje się z niego halki.

Pierwszą grupę sukienek tiulowych stanowią sukienki na podszewce, która często jest usztywniana, co ma zapewnić ładne układanie się sukienki. Jeżeli podszewek jest kilka, jedna z nich wykonana jest z tiulu, ale usztywnianego. Cel ten sam co przy usztywnianej poszewce. Strój może być na kole lub bez niego, wtedy dół sukienki swobodnie opada w dół. Wierzchnia podszewka może być z gładkiej tafty lub satyno-bawełny. Niezależnie od ilości podszewek, dobrze jest do sukienki dokupić halkę na gumce, która sprawi, że kreacja będzie się jeszcze lepiej i efektowniej układała. Tiulowa warstwa wierzchnia daje zachwycający efekt i stanowi o pięknie i niepowtarzalności komunijnej kreacji.

Jedną z najciekawszych propozycji tiulowych sukienek komunijnych są sukienki uszyte z kilku warstw tiulu. Zasada jest taka, że im więcej tiulu, tym sukienka jest sztywniejsza, co jednak nie ogranicza ruchów, bo sam materiał jest miękki i delikatny. Choć tiul jest materiałem przeźroczystym, jego wiele warstw powoduje, że sukienka już przeźroczysta nie jest. Ponieważ tiul jest tkaniną matową, przeważnie góra sukienki uszyta jest z połyskującej satyny lub atłasu, które to materiały doskonale komponują się z tiulowym dołem kreacji. Poszczególne warstwy tiulu mogą być podobnej długości lub każda następna o kilka centymetrów krótsza od poprzedniej. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z niezwykle popularną sukienką hiszpanką, której poszczególne tiulowe warstwy układają się w szykowne falbany, co niewątpliwie dodaje dziewczynce uroku.